Dá sa len podľa ultrazvuku na 100% potvrdiť PCOS?

Zodpovedané
23. sep 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

PCOS mi zistil na základe ultrazvuku ešte minulý rok po vysadení HAK, lebo som dlho nemala menštruáciu. Neodobrali mi ani krv, len mi doktor nasadil Duphaston na 3 mesiace. Menzes sa upravil a ďalej to neriešil. Vtedy som sama išla na odber k endokrinologičke. Sono, štítna žľaza a hormóny boli v poriadku.

Dá sa len podľa ultrazvuku na 100% potvrdiť PCOS?

V predošlej otázke som poslala aj fotky zo sona.

Nevyzerá ani jeden vaječník zdravý?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe ultrazvuku je možné vyjadriť podozrenie na PCOS, ale je ho potrebné potvrdiť ďalšími vyšetreniami.

Pomôcť by Vám mohla odpoveď na otázku:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

A čo sa týka aktuálnych snímkov z ultrazvuku, nepovedala by som že ide o PCOS. A ako som už písala, jeden vaječník má výrazne zníženú ovariálnu rezervu a druhý má cystu, ktorá deštruuje jeho zdravé tkanivo.

Premyslite si to ešte, ale konzultácia v CAR Vás nič nestojí a vypočujete si názor odborníka.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník