Dá sa z mojich výsledkov určiť, či mám toxoplazmózu?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

IgG 13,8 a na IgM mám 0,93.

Nedá sa z uvedených výsledkov určiť, či mám toxoplazmózu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie som síce infektológ, ale podľa výsledkov ide pravdepodobne o prekonanú infekciu.
Hodnotu IgM máte mierne nad normu, ale mierne zvýšené hodnoty môžu pretrvávať dlhšiu dobu po infekcii. Hodnoty IgG máte vysoké, čo by nasvedčovalo prekonanej infekcii.

V každom prípade je potrebná konzultácia infektológa, ktorý sa k hodnotám jednoznačne vyjadrí. Opakujem - nie som infektológ.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník