Hraničné výsledky z histológie po výbere cysty. Môže ísť o zhubný nádor?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

som po laparoskopii cysty na ováriu. Prvýkrát bola objavená po prvom pôrode o veľkosti cca 3x3 cm. Cysta je sledovaná 5 rokov. Narástla na cca 4x5 cm. Na ultrazvuku vyzerala ako čierna guľa, nešla presvietiť.

Podľa štyroch gynekológov nepredstavovala riziko. Nejavila sa vraj tak. Onkomarkery mi brali 10/2020 a boli všetky negatívne. Išla von teraz 1. februára kvôli tomu, aby som nemusela byť tak často sledovaná, lebo cysta žiadne problémy nespôsobovala.

Operácia dopadla dobre, všetko okolie vraj bolo pekné a vzali len cystu. Vraj nepôsobila vôbec nebezpečné. I napriek tomu histológia vraj nedopadla moc dobre. Bližšie info zatiaľ nemám - idem si pre výsledky na budúci týždeň. Primár stihol len dať avízo mojej gynekologičke, aby mi urobila odbery a sledovala ma často.

Podľa slov mojej gynekologičky pravdepodobne boli výsledky nejaké hraničné. Nechcela sa vyjadrovať presne pokým nemam výsledky z nemocnice.

Môžu byť tie výsledky natoľko zlé, že by išlo o zhubný nádor?

Ak by aj nie a išlo by o hraničné štádium?

Čo by to pre mňa znamenalo?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez výsledku histológie sú to iba dohady. Nie je možné sa k výsledkom bez nich vyjadriť. Mrzí ma to, je potrebné počkať do kontroly.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník