Ide o cystu alebo nádor?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie nálezu z mamografie:

Zmnoženie fibroglanduralného tkaniva v horných a literárnych kv.bilat., drobnoškvrn. charakteru so zvýraznenie na r HQ vpravo, bez zjavných spikulovitých TU formácii a bez zhlukov malígnych MK. Axily voľné, koža a podložie v norme.

Záver: reprodukčný typ žľazového tkaniva bil.BI-RADS 0.

Následné výsledky Usg:
Zvyškové zľazové tkanivá bilat.v HLQ a centrálne v tukovo involvovaných prsníkoch.
Bez USG ložísk vľavo vpravo na rLQ drobná hypochogénna nodulácia zneostrená do 5 mm tvoriaca sa cysta v areály adenózy.

Ide o cystu alebo nádor?

Kontrola je o mesiac.

Ďakujem

Dobrý deň,

nádor poznáme zhubný a nezhubný. Nezhubným nádorom je napríklad aj cysta.

Ultrazvukový špecialista popisuje tvoriacu sa cystu veľkosťou do 5 mm. Pravdepodobne si chce byť nálezom istý a potvrdiť si ho. Absolvujte kontrolu o mesiac a na základe nej bude všetko jasnejšie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník