Je bežný výtok v 26. týždni?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

som druhorodička v 26. týždni a mávam bielo - žltý výtok, ktorý býva zväčša len po veľkej potrebe. Nie je to pravidlo. Nemám problém so zápchou. V 24. týždni mi lekár zistil, že mám otvorenú vnútornú bránku na 1 cm.

Môže to nejako súvisieť?

Môže ísť o cervikálny hlien, alebo je to bežné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste už pootvorená, tak vyhľadajte svojho gynekológa. Ten vás vyšetrí. Je potrebné odobrať kultiváciu z pošvy na vylúčenie infekčnej príčiny výtoku.

V inom prípade, pokiaľ by ste ťažkosti nemali a výsledok bude negatívny, ide o bežný tehotenský výtok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník