Je bezpečné sa snažiť o dieťa po doužívaní antibiotík?

Zodpovedané
14. sep 2021

Dobrý deň,

manžel mal na hrudi herpes asi 3 cm. Asi to bol obyčajný herpes, lebo sa neťahal ďalej. Boleli ho uzliny. Dostal Amoksiklav na 10 dni a doužíval ich pred 5. dňami

Je bezpečné sa snažiť o dieťa po doužívaní antibiotík?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka daných antibiotík, snažiť sa o dieťatko kľudne môžete.

Otázka však znie, prečo mu boli na herpes predpísané antibiotiká, keďže herpes je vírusového pôvodu a hrudník nie je jeho typická lokalizácia. Jedine, že by išlo o pásový opar s bakteriálnou superinfekciou?

Každopádne si overte pôvodcu vyrážky, či sa nejedná o niečo infekčné, čo by ste od neho mohli dostať a mohlo by to neskôr ovplyvniť priebeh tehotenstva a vývoj plodu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník