Je bezpečné užívanie lieku Lacipil v prvom trimestri?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

som v 8. týždni a užívam Dopegyt, ale nezaberá na tlak tak ako by mal. Lekárka mi predpísala aj Lacipil 6 mg ráno pol a večer polku.

Je bezpečné jeho užívanie takto na začiatku tehotenstva?

Čítala som, že až od druhého trimestra.

Ďakujem

Dobrý deň,

štúdie na zvieratách nedokázali žiadny teratogénny účinok alebo poruchu vývoja. Pokiaľ je u Vás liečba Dopegytom nedostatočná, je v prvom rade potrebné korigovať tlak, a preto zvoliť iný vhodný preparát.

O liečbe preexistujúcej hypertenzie v tehotenstve a voľbe vhodného preparátu má v prvom rade rozhodnúť internista alebo kardiológ. Lieky zo skupiny kalciových blokátorov je možné v gravidite užívať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník