Je bezpečné užívať Macmiror Complex 500 a Gynoflor pri akútnej vaginitíde počas tehotenstva?

Zodpovedané
24. nov 2021

Dobrý deň,

som v 17. týždni tehotenstva a lekár mi zistil akútnu vaginitídu. Predpísal mi Macmiror Complex 500 a Gynoflor.

Sú tieto lieky bezpečné v tehotenstve?

Nemôžu ohroziť tehotenstvo alebo bábätko?

Pred rokom mi bolo zistené PCOS a teraz sa k tomu lekár vôbec nevyjadruje.

Ďakujem

Dobrý deň

tehotenstvo ohrozuje prebiehajúca infekcia. Je potrebné riadne doužívať doporučené preparáty.

Diagnóza PCOS je momentálne nepodstatná. Ste tehotná a to je prioritou. S PCOS teraz nie je čo robiť, preto sa k nej Váš lekár ani nevyjadruje.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník