Je bezpečný relaxačný pobyt na prelome 15. - 16. týždňa?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

som tehotná a s manželom chceme ísť na 3-dňový pobyt do hotela, kde je relaxačný bazén a možnosť rašelinového zábalu.

Je bazén a zábal vhodný pre mňa, keď budem na prelome 15. -16. týždňa tehotenstva?

Je to moje druhé tehotenstvo s klasickými nevoľnosťami, ktoré konečne ustupujú. Zatiaľ nemám iné závažné problémy, teda okrem bolesti krížov, vyčerpanosti a spomínaných nevoľnosti.

Nemusím sa teda báť nejakých infekcií z bazéna?

Je bazén bezpečný?

Ďakujem

Dobrý deň,

všeobecne sa kúpanie v bazénoch nedoporučuje v tehotenstve, okrem vlastného.

Osobne si myslím, že pokiaľ nemáte žiadne ťažkosti a nie ste náchylná na vaginálne infekcie, tak kľudne. Vírivka ale určite nie.

Čo sa týka zábalu, je najlepšie sa spýtať na mieste, či je vhodný aj pre tehotné. Názory sa rôznia. Ale wellnes centrá mávajú aj procedúry určené pre tehotné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník