Je dlhý menštruačný cyklus po pôrode v poriadku?

Zodpovedané
11. jún 2022

Dobrý deň,

v januári som rodila. Nedojčím. Odvtedy som mala 4 krát menštruáciu. Môj cyklus má 41 - 42 dní. Príde mi to príliš, keďže pred pôrodom som mala krátky a pravidelný cyklus 24 dní. Bola som už aj u gynekológa no ten mi tvrdí, že som ok.

Mám sa ísť pre istotu ukázať aj k niekomu inému alebo to môžu byť len rozhádzané hormóny po pôrode?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ešte by som sa neobávala. Je to pomerne krátky čas od pôrodu. Postupne sa cyklus upraví.

Pokiaľ by predĺžený cyklus trval aj po 6 cykloch, je možné nasadiť dočasne hormonálnu antikoncepciu na jeho úpravu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník