Je dojčenie v tehotenstve bezpečné?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva a dojčím skoro 20 mesačnú dcéru, ktorá je na dojčení závislá. Dojčí sa na požiadanie.

Je dojčenie v tehotenstve bezpečné?

Neberie vitamíny, ktoré by mali smerovať k bábätku v brušku?

Pri dcére mi hrozil predčasný pôrod - mala hraničné hodnoty prietokov a rastovú retardáciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

názory sa rôznia. Určite bude potrebný zvýšený prísun kalórií a vitamínov (predovšetkým vápnika). Pokiaľ máte bezproblémové tehotenstvo, môžete dojčiť aj naďalej. V prípade rizikovej gravidity z pohľadu hroziaceho predčasného pôrodu nedoporučujem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník