Je dôvod na obavy pri Rh inkompatibilite?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

ďakujem, že ste odpovedali na otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Som 19. tt (protilátky neg.) Ešte by som dodala ku tomu, že manžel má krvnú skupinu B poz. Máme 6 ročného syna, jeho krvná skupina AB poz. Mala som v roku indikovaný potrat v 24. tt, Down syndróm a v roku 2021 potrat. Anti-D injekciu som dostala po každej hospitalizácii. Som sledovaná na hematológii (leiden syndróm) a pichám Fraxiparine.

Podľa Vás, mám sa báť o dieťatko?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pokiaľ boli podané anti-D globulíny po tehotenstvách a protilátky sú t.č. negatívne, nie je žiaden dôvod na obavy.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník