Je hrudkovitý výtok počas celého cyklu v poriadku?

Zodpovedané
15. nov 2021

Dobrý deň,

dlhodobo mám výtok a počas celého cyklu potrebujem intímku. Výtok je celý cyklus zafarbený do žlta s občasnou hrudkou ako lepidlo. Hrudka sa vie objaviť aj po potrebe, keď sa utieram.

Spomínala som to niekoľkokrát doktorke. Vraj je výtok v poriadku a nevidí žiadnu patológiu. Teda, že pokiaľ nemám iné problémy ako svrbenie bolesti, tak zrejme bude u mňa fyziologický.

Iné problémy naozaj nemám.

Je to naozaj tak?!

Zneistilo ma to, že som mala MA v 11. týždni v auguste. Vraj ureoplazma môže toto spôsobiť.

Mala by som pri tejto infekcií aj iné problémy ako len výtok?

Ster mi doktor nerobíl okrem histológie na preventívke, ktorá dopadla dobre. Aj histológia po potrate.

Ďakujem

Dobrý deň,

povedala by som to takto. Všetky ženy vo fertilnom veku majú “výtok”. Niektoré majú to šťastie a navonok sa neprejavuje, vidíme iba zvlhčenú pošvu pri vyšetrení. Niektoré potrebujú intímku počas celého cyklu.

Pokiaľ je výtok bezfarebný, biely alebo mierne žltej farby, bez zápachu, svrbenia či pálenia - môže sa jednať o fyziologický výtok.

Ja by som odobrala kultiváciu z pošvy a bolo by všetko jasnejšie.

Čo sa týka infekcie ureaplazmou, je obvykle asymptomatická. Je ale potrebné ju adekvátne preliečiť u Vás aj u partnera. Predovšetkým keď plánujete tehotenstvo.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník