Je infúzna liečba vitamínom C v 6. mesiaci tehotenstva vhodná?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je vhodná infúzna liečba vitamínom C v 6. mesiaci tehotenstva. Asi každý druhý mesiac počas tehotenstva som chorá (upchatý nos, kašeľ).

Treba to skonzultovať s ošetrujúcim gynekológom?

Alebo treba na to urobiť nejaké testy?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

počas tehotenstva ste náchylnejšia na infekt, pretože imunita je prirodzene znížená.

Skúste zvýšiť dennú dávku vitamínu C na 500mg v tabletách. Prípadne v úvode ochorenia si nasaďte Kalobu. Infúzna liečba obsahuje až 7,5g vitamínu C, čo je v gravidite priveľká dávka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník