Je krvácanie na začiatku tehotenstva v poriadku?

Zodpovedané
25. mar 2023

Dobrý deň,

16.3.2023 som si našla krásne dva čiarky na teste. Menzes meškal 9 dní. Všetko bolo v poriadku, ale včera som začala krvácať. Išla som k lekárke. Povedala, že je všetko v poriadku a aj srdiečko už bilo.

Bojím sa, lebo stále krvácam. Bolesti nie sú ako pri menzese. Doktorka mi predpísala Duphaston.

Je to správny postup?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

absolútny kľudový režim, Duphaston 3x1 v pravidelných intervaloch (ani náhodou tabletu nevynechať kým Vám nepovie gynekológ). A pridala by som do liečby aspoň Ascorutin 3x1, ktorý posilní stenu drobných ciev aby nepraskali.

Je pomerne bežné, že ženy mierne zakrvácajú v prvom trimestri. Placenta sa vyvíja a cievy sa prepájajú s Vašimi. Občas niektorá praskne.

Pokiaľ sa však krvácanie zintenzívni, vyhľadajte gynekológa/pohotovosť skôr ako bolo v pláne.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník