Je možné otehotnieť, ak dojčím?

Zodpovedané
10. máj 2022

Dobrý deň,

s manželom uvažujeme o druhom dieťati. Prvý má jeden a pol roka a je stále dojčený a dojčí sa veruže často, je to závislák. Dojčenie má vraj antikoncepčný účinok. Menštruáciu už mám rok.

Je možné otehotnieť alebo jedine, že prestanem dojčiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

keď už nabehol cyklus, plne chránená nie ste a mohlo by sa Vám podariť otehotnieť. To či pravidelne ovulujete si overte u svojho gynekológa ultrazvukovým vyšetrením v strede cyklu, prípadne si zakúpte ovulačné testy a realizujte si ich doma v období očakávanej ovulácie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník