Je možné robiť laparoskopiu v hociktorej časti cyklu?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

30.3.2023 som objednaná na dg. Laparoskopia po 8 mesiacoch. Prvá operácia bola v júli. Som po hormonálnej liečbe reseligo kvôli ťažkému stupňu endo a plus cysta na vaječníku.

Môže sa laparoskopia realizovať hocikedy v cykle?

Tento mesiac som nedostala menštruáciu, teda nebudem hneď po ako som mala byť. Prvá po liečbe bola 24.22023 a aj to po vyvolávačke. Predtým som mávala cyklus pravidelný. Až po injekcii Reseligo sa cyklus nedostavuje.

Idú mi robiť aj chromopertubáciu.

Mám telefonovať do nemocnice?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nesmiete mať v tom čase aktuálne menzes.

Pokiaľ sa bude realizovať okrem chromopertubácie aj hysteroskopia, tak je ideálne byť tesne po menzese.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník