Je možné zastaviť ovuláciu?

Zodpovedané
5. nov 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Čo ak vajíčko nedorastie a neprejde do vajcovodu?

Problémy mám práve v dobe hneď ako začne ovulácia. 4 dni pred menštruáciou mi už nie je vôbec nič.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ folikul nenarastie a neprebehne ovulácia, preto nemá byť aké vajíčko zachytené vajíčkovodom. Tým pádom nenastanú ani hormonálne zmeny, ktoré v bežnom fyziologickom cykle prebiehajú.

Hormonálna antikoncepcia by Vám mala stabilizovať hormonálny systém a malo by sa Vám uľaviť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník