Je možné, že antikoncepcia nezabrala?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu leverette a antidepresíva. Po skončení menštruácie mám minimum hnedého hlienu. Výtok však nemám žiaden.

Je možné, že antikoncepcia nezabrala? Alebo je to normálne?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak tomu teda správne rozumiem, po menštruácii slabo farbíte. Nejde o nič nezvyčajné. Pokiaľ ste užívali antikoncepciu pravidelne bez zabudnutia, je veľmi malá pravdepodobnosť, že by zlyhala.

Neviem tiež ako dlho ju užívate. Pokiaľ ide iba o prvé mesiace užívania, nepravidelné špinenie vrámci cyklu je normálne a postupne sa upraví.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník