Je neustále nutkanie na močenie v 28. tt normálne?

Zodpovedané
16. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je normálne neustále chodenie na wc v 28. týždni tehotenstva?

Dnes som bola na poradni a moč bol v poriadku. No dnes ma začalo bolieť podbruško a mám stále pocit, že by som potrebovala močiť.

Je to spôsobené, že dieťatko tlači na mechúr?

Dá sa s tým niečo robiť alebo je možné, že to prejde?

Ďakujem.

Dobrý deň,

časté močenie je v tehotenstve pomerne bežným javom. Skúsiť môžete pitie urologického čaju. Oddychujte, užiť môžete tiež Magnézium v dávke 3x denne. Avšak ak by sa bolesti bruška stupňovali, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť, kde Vás vyšetria či nejde o hroziaci predčasný pôrod.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník