Je normálne, ak mám stále bolesti po antibiotikách?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na názor aj iného lekára. Počas leta som dostala candidu z vírivky. Doktor mi predpísal 2 krémy, ktoré nezabrali, tak mi predpísal penicilínové čapíky. Tie som brala (8 dní 2 x denne) občas som mávala bolesti. Po nich som dostala menzes a teraz beriem probiotiká. Ale opäť mám nepríjemné bolesti, hlavne ráno a pri konci cikania.

Je to podľa vás v poriadku?

Po takýchto liekoch. Zajtra idem k lekárovi.

Ďakujem.

Dobrý deň,

na kvasinky, keď krém nezabral, sa mali predpísať čapíky a preliečiť pošvovú sliznicu, nie iba lokálny nález zvonka.

Penicilín navyše neslúži na liečbu kvasiniek. Ak skutočne ide o kvasinkovú infekciu, nečudo, že liečba nezabrala. Výsledky vyšetrení som však nevidela, preto sa bližšie vyjadriť k liečbe nemôžem.

Ak Vás štipe pri cikaní, je potrebné vylúčiť infekciu močových ciest. Konzultujte zdravotný stav s Vašim lekárom.

Po doužívaní navrhnutej liečby doporučujem doliečenie pomocou vaginálnych probiotík.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník