Je normálne, ak mi pri veľkej potrebe krváca zašitá popôrodná rana?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

som momentálne dva týždne po pôrode a všimla som si, že pri veľkej potrebe mi trochu krváca zašitá rana. Týždeň po pôrode som tieto problémy nemala, lebo som mala problém s vyprázdňovaním a pomáhala som si glycerínovými čapíkmi, ale teraz keď to už ide samé a musím aj jemne zatlačiť, tak ranu aj cítim, aj sa objaví toto jemne krvácanie, ktoré po chvíli prejde.

Je to v poriadku alebo mam radšej kontaktovať gynekológa?

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

nález som nevidela, preto sa konkrétne vyjadriť nemôžem. Základom je ale ranu udržiavať čistú a v suchu. Po stolici preto doporučujem sprchu a ranu dezinfikovať Betadine roztokom. Ak je to možné ranu vetrajte, doma noste šaty/nočnú košielku bez nohavičiek.

Ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník