Je normálne, ak Montgomeryho žľazy produkujú tekutinu mimo tehotenstva?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

je, prosím Vás, normálne, ak montgomeryho žľazy produkujú dáku tekutinu aj mimo tehotenstva a dojčenia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Montgomeryho žľazy sa nachádzajú v okolí dvorca bradaviek, tie žiadnu tekutinu viditeľne neprodukujú.

Ak máte na mysli sekréciu z bradaviek, mimo tehotenstva či laktácie je potrebné vylúčiť patologické príčiny. Niektoré ženy majú minimálnu sekréciu čírej tekutiny aj bez zistenej príčiny.

Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník