Je normálne, ak špiním pri Zlynde?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

beriem rok Zlynda HAK, všetko bolo v poriadku, sem-tam špinenie. V decembri som dostala riadny menzes 5 dní a odvtedy špiním. Gyn. vraví, že to je normálne.

Ale mne to vadí, vraj mám vydržať, je to OK?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri hormonálnej antikoncepii Zlynda je pomerne bežné, že žena špiní aj mimo cyklu.

Pokiaľ bolo vyšetrenie v poriadku a špinenie by sa opakovalo aj v nasledujúcom cykle, je možné zvážiť zmenu hormonálneho preparátu.

Zatiaľ si skúste nasadiť Ascorutin 1-1-1, je voľnopredajný, mohol by čiastočne pomôcť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník