Je normálne krvácanie po prvom a druhom sexe?

Zodpovedané
16. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi pred mesiacom som mala prvý pohlavný styk, po ktorom som pár dni krvácala. No pár dni dozadu som mala druhý pohlavný styk a znova trochu krvácam. Bolí ma aj to, keď idem na malú potrebu.

Je to normálna reakcia po prvom styku?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno je to normálne. Panenská blana je u niektorých žien rigidnejšia /tuhšia/ a pri pohlavnom akte dochádza k jej narušeniu aj opakovane, kým nadobudne svoju "finálnu podobu", čo sa môže prejaviť slabým krvácaním.

Bolesť pri močení je pravdepodobne spôsobená nadmerným trením. Pri najbližšom pohlavnom styku skúste inú polohu, prípadne šetrnejší styk.

Teraz pite veľa tekutín, kľudne si zarobte aj urologický čaj, prípadne vyskúšajte boraxové kúpele. Po pár dňoch by mali ťažkosti ustúpiť. Pokiaľ neustúpia, vyhľadajte lekársku pomoc.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník