Je nutné, aby som prišla na vyšetrenie s negatívnym výsledkom?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý deň,

som po prekonaní Covid-19, dnes je 10. deň karantény

Je nutné, aby som prišla na vyšetrenie s negatívnym výsledkom?

Chcela som sa objednať na vyšetrenie a odbery, lebo som pravdepodobne tehotná (2x pozitívny tehotenský test). Doktorka vyžaduje, aby som si spravila ATG test a v prípade negatívneho výsledku by ma zobrali.

Ďakujem

Dobrý deň,

nariadenia sú v tomto prípade dosť nejasné a zmätočné. My v ambulancii tiež fungujeme v režime OTP - tzn., že pacientka musí byť očkovaná, testovaná alebo prekonaná. Doklad o prekonaní sa dá stiahnuť aj zo stránky NCZI, pokiaľ máte pozitivitu potvrdenú PCR testom. Inak Vám ho môže vydať všeobecný lekár.

Karanténa Vám práve iba končí. Ak ste bezpríznaková, budete pravdepodobne aj negatívna. Ale opatrnosť nikdy neuškodí. Ja sama by som sa dala na Vašom mieste pre istotu testovať.
Ideálne je sa poradiť s hygienikom, ktorý by mal disponovať aktuálnymi informáciami.

Čo sa týka záchytu tehotenstva. Prvé gynekologické vyšetrenie je aj tak ideálne absolvovať až pri 2 týždne meškajúcom menzese, kedy by malo byť vidieť plod aj s akciou srdiečka. Skôr to veľký význam nemá.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník