Je nutné na základe mojich výsledkov nasadiť progesterón v druhej polovici cyklu?

Zodpovedané
13. apr 2022

Dobrý deň,

ďaujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Žijem v Anglicku a na Slovensko sa žiaľ tento rok nedostanem.

Na fertility clinic sa nedostaneme skôr ako o niekoľko mesiacov, tak som chcela vedieť Váš názor k výsledkom.

Aké sú moje výsledky?

Je nutné nasadiť progesterón v druhej polovici cyklu ako ste písali?

Pri snahe o prvé dieťa som užívala Duphaston a Clostilbegyt.

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako ste písali. Podľa výsledkov máte nižšiu hladinu progesterónu v druhej polovici cyklu. Zvyšok výsledkov je v poriadku.

Ja osobne by som doporučila uživanie progestrónu v druhej polovici cyklu.

Nemusí sa ale jednať o definitívne riešenie. Tak ako som písala, bolo by vhodné si ultrazvukovo potvrdiť priebeh ovulácie.

Osobne doporučujem sa objednať do CAR. Pokiaľ je tam dlhá čakacia doba, termín aspoň budete mať a ak nebude nutná návšteva, tak sa to jednoducho zruší.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník