Je pomalé spúšťanie menštruácie po pôrode v poriadku?

Zodpovedané
15. jún 2022

Pekný deň prajem,

2. 6. som bola 4 mesiace po pôrode. Keď mi má prísť menštruácia, vždy mi príde o tri, max dva dni skôr ale začína to len takým hnedým špinením a potom keď sa spustí, krvácam normálne jasnú červenú krv. Ale trošku to trvá pokiaľ sa to spustí.

Myslíte si, že je to ešte v poriadku keď to takto mávam?

Pred tehotenstvom som to nemala takto. Stalo sa, že mi prišla o pár dní skôr ale vždy sa to spustilo. Krvácam 5, maximálne 6 dní.

Vopred vám ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

postupne by sa to malo upraviť. Chvíľu trvá (obvykle 6. mesiacov) kým sa hormonálny systém zastabilizuje.

Ak by špinenie pretrvávalo, úprava je možná hormonálnou liečbou (nasadenie progesterónu). Pokiaľ však neplánujete hneď otehotnieť, nie je nutná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník