Je pri masívnej E.coli vhodnejší Gynimun Intim alebo Gynimun Dual?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

mám 54 rokov a už 2 roky beriem Gynimun Intim 1x týždenne. Po styku som mala pálenie a suchosť. Dnes z kultivácie vyšla masívna E.coli. Umývam sa po každej stolici, keď aj probiotiká do pošvy dávam dlhodobo. Včera mi bol nasadený Polygynax prvé 4 dni 2x denne a potom 1x denne. Doma mám ešte 3 balenia Gynimun Intim a mám aj Gynimun Dual. Chcem pokračovať i naďalej s týmito produktami.

Ktorý produkt mi teraz odporúčate?

Aké je správne dávkovanie?

Čo je pre mňa lepšie z dlhodobého hľadiska?

2 roky som brala Ovestin, potom bol prerušený. Tento problém nastal po 1,5 roku kedy som brala už len Vagisan krém a Gynimun intim.

Ďakujem

Dobrý deň,

základom je dobrať antibiotiká a následne sú podľa mňa vhodnejšie vaginálne probiotiká.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník