Je prvá kontrola 7 týždňov od potratu v 22. týždni v poriadku?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

U môjho gynekológa sú dve sestričky. Jedna mi na odberoch po troch týždňoch tvrdila, že už som tam dávno mala byť a dala mi najbližší termín. Avšak dostala som prvú menštruáciu, nemohla som sa dostaviť. Druhá sestricka, s ktorou som po potrate komunikovala mi chcela dať termín až po prvej menštruácii. Teda dala mi termín až o ďalšie tri týždne, čo bude 7 týždňov po potrate.

Som zmätená z odlišného prístupu a nechcem nic zanedbať, keďže stery mi boli robené kvôli možnej infekcii.

Ako postupujete vy s kontrolami a vyšetreniami po potrate?

Kedy a aké vyšetrenia robievate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne by som si Vás pozvala na kontrolu 2 týždne po potrate/zákroku, aby sa skontrolovalo či je maternica dostatočne vyčistená. Pokiaľ ste ale dostali menštruáciu, tak je vhodné počkať na jej skončenie a kontrolu zrealizovať po nej.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník