Je riziko ísť na laparoskopiu počas menštruácie?

Zodpovedané
7. dec 2021

Dobrý deň,

tento týždeň mám v piatok plánovanú laparoskopiu na jednodňovej gynekológii kvôli cystu na vaječníku. Dnes ráno mi prišla menštruácia, ktorá meškala skoro 3 týždne.

Je lepšie presunúť termín?

Je riziko ísť na laparoskopiu počas menštruácie?

Dá sa skrátiť krvácanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

samotné pracovisko Vám pravdepodobne doporučí preklad termínu operácie. Záleží však aj od toho, koľko dní bežne krvácate. Pokiaľ by išlo v piatok o posledné dni krvácania, teda budete už len špiniť, nemal by byť problém. Operácia by sa po dohovore s pracoviskom mohla uskutočniť.

Operácie sa nerealizujú počas menštruácie preto, lebo je zvýšené riziko krvácania z rán.

Najlepšie bude kontaktovať pracovisko, kde by mala byť operácia zrealizovaná a dohodnúť sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník