Je špinenie 3 mesiace po pôrode v poriadku?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

som 3 mesiace po vaginálnom pôrode, no mám stále špinenie, ktoré trvá cca 2 dni. Opakuje sa približne každý druhý týždeň, potom mám týždeň pokoj, a zase 2 dni špinenie. Začína to jasno ružovým výtokom, vidím to hlavne po utretí na toaletnom papieri, a pomaly prechádza do hnedého špinenia. Vyšetrenia po šestonedelí mám v poriadku, aj utz potvrdil, že v maternici nič nezostalo.

Je takýto stav v poriadku alebo by som mala žiadať ďalšie vyšetrenia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak sú vyšetrenia v poriadku, tak to potrebuje len čas. Predpokladám, že nedojčíte, keď Vám cyklus nabehol tak skoro. Ak dojčíte, nepravidelnosti sú práve preto.

Riešením je dočasné nasadenie hormonálnej antikoncepcie na úpravu cyklu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník