Je takéto krvácanie po konizácii normálne?

Zodpovedané
27. nov 2022

Dobrý deň,

som 15 dní po LEEP KONIZACII (ľahká displázia krčka), dávam si Nuvaring. 4. deň po vybratí, zvyknem špiniť, alebo ani nič. Tento deň som mala robenú konizáciu, menz nebol. 4 dni som jemne špinila, ďalší krúžok som si nemala dávať, až po zahojení. Na 5. deň po konizácii (normálne už by som mala krúžok) sa mi objavila čerstvá krv. Odvtedy krvácam, nie silno, 1 - 2 vložky za deň, 1 noc. Akoby taký slabší menzes. No trvá to už 12 dní takto a posledné 2 dni aj trošku viac krvi.

Čo to je?

Je to normálne po konizácii alebo je to tým, že som si nedala antikoncepciu a nabúral sa mi cyklus?

Môj operatér a zároveň gynekológ je na dovolenke, neviem čo s tým teraz?

Mám mať obavy... hrozí mi niečo?

Ďakujem.

Dobrý deň,

po zákroku môžete slabo farbiť do dvoch týždňov.

U Vás je krvácanie prekryté menzesom po vysadení HAK. Ak ste aj pred užívaním mala problém s dlhotrvajúcou menštruáciou, nie je sa čo čudovať. Ale ak nie, vyhľadajte zastupujúceho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí, a to v prípade, že bude krvácanie trvať 14 dní a viac.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník