Je v mojom prípade možné otehotnieť po konizácii?

Zodpovedané
3. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať. Som po konizácii krčka maternice, kde nález bol dosť veľký (CIN III). Po konizácii mám krčok výrazne skrátený, takto to opísal onkológ. Mala som ho predtým aj dosť ploský po pôrode, takže tým, že na celej jeho ploche bol nález, tak mi ostalo po LEEP konizácii naozaj minimum, možno nejaký 1 cm.

Chcem sa opýtať, či je možné v mojom prípade otehotnieť, a ako by som v tehotenstve vedela predísť komplikáciám, ako je predčasný pôrod? 🙏

Ďakujem krásne za odpoveď.

Dobrý deň,

bolo by to určite komplikované, tehotenstvo by sa viedlo ako rizikové a na zváženie by bola serkláž. Nález však bližšie nepoznám, preto konzultujte svoje možnosti s ambulantným gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník