Je v poriadku dlhé slabé krvácanie a krátka menštruácia po kyrete?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

som mesiac po kyrete 21. 4. 22. Až do menštruácie, ktorú som dostala pred tromi dňami, som mala slabé krvácanie a menštruáciu som mala len tri dni.

Je to v poriadku, keď som tak dlho slabo krvácala a s dĺžkou prvej menštruácie?

Bežne som ju mávala takých 6 - 7 dní. Na kontrole som bola dva týždne po kyrete. Doktor povedal, že je to v poriadku, a že sa mi vytvoril hematóm, ktorý by sa mal časom vstrebať. Tak neviem ako to je.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno je to v poriadku. Pokiaľ tam bol hematóm, ten sa dlhšie čistil vo forme špinenia. Prvá menštruácia po zákroku býva tiež odlišná ako tá bežná.

Odsledujte si to. Teraz by už mal cyklus nabehnúť normálne. Ak by sa niečo nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník