Je v poriadku hnedé špinenie počas užívania antikoncepcie?

Zodpovedané
20. sep 2021

Dobrý deň,

beriem antikoncepciu cca rok a každý mesiac mi prišla menštruácia na čas. Tento mesiac mi prišla len o deň neskôr, ale bolo to len hnedé špinenie s krvnými zrazeninami. Mala som aj bolesti ako pri menštruácii. Posledný deň som mala aj svetlú krv. Nie veľa, skôr len po utretí. Robila som si aj tehotenský test a bol negatívny.

Je to v poriadku?

Mala by som navštíviť svojho gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa. Je to jednorázová záležitosť, ktorá nemusí znamenať nič zlé a nemusí sa opakovať.

Pokiaľ by sa Vám ťažkosti opakovali aj v ďalšom cykle, navštívte pre istotu gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník