Je v poriadku, keď 14 ročná dcéra má dvakrát do mesiaca menzes?

Zodpovedané
29. aug 2021

Dobrý deň,

dcéra má 14 rokov a už má menštruáciu asi 6 mesiacov. Tento mesiac má už druhýkrát. Najskôr mala špinenie a dnes znova menzes.

Môže mať menzes dvakrát do mesiaca?

Prvýkrát mala viac ako 10 dní.

Kedy treba ísť gynekológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by sa situácia opakovala, predovšetkým ak by išlo o silné menštruačné krvácanie opakovane v rámci cyklu, vyhľadajte ideálne pediatrického gynekológa.

Hormonálny systém Vašej dcéry iba dozrieva, takže nepravidelný menzes je v jej prípade ešte prirodzený.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník