Je v poriadku, keď mám časté krvácanie po pôrode?

Zodpovedané
24. nov 2021

Dobrý deň,

8 týždňov po pôrode - 11. novembra som dostala prvú menštruáciu. Tá skončila 17.11 a dnes 24.11 opäť krvácam.

Je to normálne, alebo sa mám objednať na vyšetrenie?

Môj gynekológ má teraz dovolenku a náhradník berie len vážne prípady.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bez vyšetrenia je ťažké vyjadriť sa. Záleží tiež akou intenzitou krvácate.
Pokiaľ ste absolvovali kontrolu po šestonedelí a bolo všetko v poriadku, tak môže byť príčina hormonálna a krvácanie spontánne pominie. Pokiaľ nie, príčinou môže byť zadržanie zvyškov placenty v maternici.

Keď ste neabsolvovali kontrolu po šestonedelí, krvácate silnou intenzitou, máte teplotu, bolesti, prípadne krvácanie výraznejšie zapácha, tak určite vyhľadajte zastupujúceho lekára.

Pokiaľ ste vyšetrenie absolvovali, záleží od intenzity krvácania. Pokiaľ ide o špinenie/slabé menštruačné krvácanie, tak je možné počkať. Ak by trvalo dlhšie ako 10 dní, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník