Je v poriadku, keď v 22. týždni cítim iba slabé hýbanie sa v brušku?

Zodpovedané
17. mar 2022

Dobrý deň,

som prvorodička v 21. týždni plus 3 dni.

Dieťa ma nekope, cítim len také slabé hýbanie sa v brušku. Posledné 2 dni pri chôdzi a vstávaní ma bolí v pošve. Nepáli ma a ani nič podobné, len to je skôr ako tlačenie. Ide o také ťahanie zospodu pri chôdzi a bolesti nôh k tomu. Dnes to cítim tiež, ale už slabšie. Dieťa mám umiestnené na prednej stene.

Je toto všetko v poriadku, alebo treba návštivit gynekologickú ambulanciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ pociťujete tlaky odspodu, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý vás vyšetrí.

Čo sa týka pohybov, oni sa postupne zintenzívnia. Toho sa neobávajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník