Je v poriadku občasný pomalší tlkot srdiečka v 27. týždni?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

som v 27. týždni a počúvam srdiečko cez doppler. Srdiečko bije okolo 135x za minútu. Raz za čas sa stane, že srdiečko ako keby 3 - 4x buchlo pomalšie a znovu sa naladí naspäť na tú istú frekvenciu.

Morfologický ultrazvuk v 20. týždni bol v poriadku.

Je takýto tlkot srdiečka v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

priemerná pravidelná frekvencia akcie srdiečka 135/min je fyziologická. Pri pohybe prirodzene akcia stúpa. Neviem o koľko úderov sa Vám zdá tlkot občas pomalší a môže sa tiež stať, že pri počúvaní náhodou posuniete U-DOP a počujete Váš pulz.

Bolo by však určite vhodné vyšetrenie gynekológom a prípadne od 28. týždňa tehotenstva natočiť CTG záznam, ktorým sa odsleduje akcia srdiečka nepretržite minimálne 20 minút.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník