Je vaginálna rejuvenizácia laserom v menopauze bezpečná?

Zodpovedané
16. okt 2022

Dobrý deň,

odporučili by ste zákrok vaginálna rejuvenizácia laserom v menopauze, keď atrofia spôsobuje zápaly a bolesti?

Nie je vzhľadom na tenkú sliznicu pošvy nebezpečné hojenie po zákroku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nemám skúsenosti s vykonávaním takéhoto typu zákroku, keďže sa vykonáva obvykle v súkromných ambulanciách, ktoré sú prístrojovo vybavené.

Malo by však ísť o neinvazívny zákrok, bez poranenia, kedy sa lokálne tkanivo iba prehrieva, čo stimuluje tvorbu kolagénu. Je určený práve pre ženy s atrofiou pošvového tkaniva. K výsledku po zákroku sa však vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník