Je veľmi slabé krvácanie pri Leverette normálne?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Leverette pol roka a posledné 3 mesiace mám veľmi slabé krvácanie, ktoré trvá maximálne 2 - 3 dní.

Je to normálne?

Pred užívam antikoncepcie som mala menštruáciu max 4 - 5 dní.

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno, úplne prirodzené. Antikoncepcia upravuje hladinu hormónov a jej výsledkom býva úprava intenzity, trvania a pravidelnosti menštruácie. Niektoré ženy majú menzes len vo forme špinenia. Sú ale aj také, čo ho nemajú vôbec.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník