Je vhodné užívať Femibion pred plánovaným KET?

Zodpovedané
7. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania Femibionu. Čítala som, že Femibion obsahuje jód, ktorý podporuje činnosť štítnej žľazy, čo sa týka hormónov. Pri KET sa hormóny "dodávajú" do tela formou liekov.

Môže Femibion negatívne ovplyvniť celý proces prípravy pred KET a aj samotné uhniezďovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Kľudne ho užívajte. Femibion je doplnok stravy. Okrem iného obsahuje kyselinu listovú, ktorá je dôležitá pre správny vývoj dieťatka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník