Je vhodné užívať vaginálne probiotiká v 27 tt, aj keď nemám žiaden problém?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

som v 27 TT, je vhodné užívať vaginálne probiotiká, (nemám žiaden problém)?

Ktoré sú vhodné?

Existuje nejaká prevencie streptokoka AG.?

Odporúčate používanie Aniballu?

Som druhorodička. Prvý pôrod rýchly, veľké dieťa 4140 g no bolo potrebné urobiť nástrih a šitie.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

preventívne užívať vaginálne probiotiká môžete, ale nemusíte. Super sú Gynimun intim protect 1x týždenne.

Aniball určite áno. Výborná vecička. Rodička sa naučí techniku tlačenia, vie ktoré svaly zapájať a zároveň skvele poslúži ako prevencia zbytočne veľkých pôrodných poranení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník