Je vhodný mať pohlavný styk po odbere vajíčok?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

23. 5. som bola na odbere vajíčok kvôli umelému oplodneniu. Žiaľ, z dôvodu začínajúceho syndrómu Ohss sme museli vklad embryí odložiť o mesiac. Ten je naplánovaný na 21. 6. Menštruáciu po zákroku odbere vajíčok som už dostala. Dali mi sprej na rast sliznice maternice a od piatka 17. 6. pred vkladom embryí mam užívať tablety Utrogestan.

Chcem sa opýtať, či môžem mať pohlavný styk aspoň do toho piatka 17. 6. alebo nie?

Veľmi pekne ďakujem.

Dobrý deň,

určite nedoporučujem. OHSS môže pretrvávať a nežiadúcim vedľajším účinkom liečby by mohla byť viacpočetná gravidita. Za predpokladu, že by sa oplodnenie podarilo spontánne (nikdy neviete), keďže neviem aká je príčina sterility.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník