Kedy je ideálne užiť prvú tabletku Agnucastonu?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

mám 36 rokov a dve deti. Po Covide-19 sa mi zmenil cyklus. Mávam bolestivé prsia po menštruácii. Sono bolo v poriadku.

Od poslednej menštruácie mám bolesti hlavy a prsia ma nebolia. V januári som skúsila užívať Agnucaston. Prvá tableta na 10. deň cyklu. Po 10. dňoch som dostala menzes už na 20. deň cyklu. Bola som slabá a.tabletky som vtedy vysadila.

Chcela by som si pomôcť prírodnou formou.

Kedy je ideálne užiť prvú tablku Agnucastonu?

Majú rozhodené hormóny vplyv na psychiku ženy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepravidelnosti menštruačného cyklu sú po prekonaní Covidu-19 bežné. Obvykle sa cyklus spontánne upraví po 2-3 mesiacoch.

Čo sa týka Agnucastonu, je jedno v ktorý deň menštruačného cyklu ho začnete užívať. Podstatné je ho ale užívať dlhodobo - aspoň 3 mesiace.

Samozrejme, že hormóny vplývajú aj na psychiku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník