Kedy mám piť ženské čaje po konizácii?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala. Som po konizácii 3 mesiace a odporúčali mi brať kvapky Gynex aj piť alchemilkový a Afrodita čaj. Zo začiatku som pila čaje každý deň ale teraz čítam, že nie stále by sa mali.

Môžete mi, prosím, poradiť, či pred menštruáciou alebo cez alebo po nej mám piť tie čaje, a v akom množstve?

Za odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

ja osobne nemám vo zvyknu odporúčať piť vyššie uvedené čaje a teda nemám s ich užívaním skúsenosť. Zdá sa mi, že Vám toho odporučili priveľa.

Gynex kvapky na navodenie hormonálnej rovnováhy odporúčať zvyknem. V nasledovnej schéme užívania: 2-7 kvapiek 1-3x denne. Po troch týždňoch užívania je pred ďalšou kúrou nutná týždňová pauza. Užívať minimálne 3 mesiace.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník