Kedy môžem začať cvičiť pri diagnóze N86?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

už tretí týždeň čakám na výsledky histológie. Dnes mi volala sestrička, že výsledky sa oneskoria, kvôli posunutiu vzorky na ďalšie vyšetrovanie.

Je to bežné, alebo to znamená niečo zlé?

Vzorka bola vzatá len preventívne pri zákroku, ošetrenie ranky. Inak boli dve preventívky v poriadku. Jedna aj LBC, obe robené tento rok. Diagnóza N86.

Kedy po takomto zákroku môžem začať aktívne cvičiť vo fitku?

Môžem mať pohlavný styk?

Môj lekár má od zajtra dovolenka.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aký druh zákroku Vám presne robili, keďže “ošetrenie ranky” je veľmi široký pojem. Preto doporučujem všeobecne minimálne 2 týždne po zákroku sa nenamáhať a nedvíhať ťažké, pretože sa môžete rozkrvácať. To isté platí aj pre pohlavný styk.

Na histologický výsledok sa čaká obvykle 2 týždne.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník