Kedy najskôr po pôrode môžem začať s liečbou s gélom Papilocare?

Zodpovedané
19. mar 2022

Dobrý deň,

po šestonedelí ma čaká opäť kontrolná cytológia, keďže mi v tehotenstve bol zistený HPV 16 a LSIL. Nechcem to brať na ľahkú váhu.

Kedy najskôr po pôrode môžem začat tento gél aplikovať?

Indol woman neprichádza do úvahy kvôli kojeniu, takže buď Papilocare alebo Deflagyn.

Čo mi odporúčate?

Obvodný gynekológ mi navrhoval ešte antibiotickú liečbu pred sterom.

Má to nejaký význam?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledku cytológie býva tiež poznámka o prebiehajúcich zápalových zmenách. Pravdepodobne preto Vám gynekológ doporučuje antibiotickú liečbu.

Papilocare by ste si mohli začať aplikovať po skončení šestonedelia.

Ja by som predtým zrealizovala kontrolný ster, pretože tehotenstvom sa nález mohol ako zlepšiť, tak aj zhoršiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník