Kedy si mám nasadiť Norethisteron?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

5. 12. 2022 mám naplánovanú operáciu - odstránenie myómu laparoskopicky - ale posledné dva mesiace mi kolíše menzes, dostanem na 23. deň, nie na 26. A vychádza mi začiatok presne na 5. 12. 2022. Volala som mojej gynekologičke, ktorá mi predpísala liek Norethisteron Zentiva 45x5 mg.

Môžem si ho nasadiť?

Ak áno, kedy si ho mám nasadiť a kedy si mám dať poslednú tabletku?

Operovať ma majú 5. 12. o 11:00.

Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

5 dní pred očakávanou menštruáciou by sa mal začať NE užívať 2x denne. Určite ho je potrebné užívať až do termínu operácie (večer si ho ešte dajte).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník